"Chiny są super"

autorski cykl zajęć dla dzieci w wieku 

przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-6)

Przedstawiam Państwu autorski projekt zajęć dotyczący Chin,  dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym /klasy 1-6/ , cieszący się już dużą popularnością wśród naszych małych fanów.

 

Chciałybyśmy  podzielić się naszą wiedzą i pasją z małymi Polakami, pokazując im jak na drugim końcu świata żyją ich koledzy i koleżanki. Niech same znajdą różnice i podobieństwa, niech poszerzają swoje horyzonty myślowe i wiedzę o świecie. Mogą to zrobić z nami poprzez świetną zabawę, bo

 „CHINY SĄ SUPER”

Forma 

Różne formy aktywności: konkursy, quizy, bajka chińska, zgadywanie-rozwój wyobraźni dziecka, śpiew-chińska piosenka, przebieranie się, rysowanie, zgadnij jak? co? kto?

Smok chiński - przepieranie

Korzyści

bezpośredni kontakt z native speakerem 

poszerzanie wiedzy dziecka na temat Chin, tradycji, kultury i historii

rozwój wyobraźni dziecka i zachęcanie go do poznawania świata

ćwiczenie zdolności logopedycznych  i manualnych /konkurs jedzenia pałeczkami/ plastycznych / robimy wielkiego chińskiego smoka/ 

rozwój wyobraźni i zachęta do wysiłku intelektualnego – naprowadzając dzieci na temat,  zadajemy im pytania np. „Jak myślicie, ilu ludzi budowało Mur Chiński?” 

program odpowiednio dobrany do danej  grupy wiekowej / bo najgorsza na świecie jest nuda! :-) 

bezcenne: zachwyt i radość dziecka ☺ oraz wzruszenie prowadzących☺ 

Autorzy projektu:

Katarzyna Cybulska

Katarzyna Cebulska

Od 14 lat  jestem  tłumaczem języka chińskiego i doradcą  ds. importu/eksportu na  rynku chińskim, ale  przede wszystkim wielką pasjonatką Chin.  Kultury, tradycji, przemian społecznych, różnic kulturowych, procesów edukacji i ludzi przede wszystkim! Mieszkając w Chinach największą przyjemność sprawiał mi  kontakt z dziećmi chińskimi, które uczyłam  języka angielskiego.  Natomiast to one w sposób najbardziej kolorowy i żywy przekazywały mi informacje o ich chińskim świecie.

Chun Xia

Cocia Chun Xia

Czule nazywana „ciocią Asią”  Chinka od 11 lat mieszkająca w Polsce. 

 

Kochająca mama 2 synów. Działająca w Polsce jako tłumacz języka chińskiego. Prowadząca prezentacje dla firm, a także przedszkoli i szkół. Skarbnica wiedzy na temat rodzimych Chin i ich małych mieszkańców. Uwielbiana przez dzieci, zresztą trudno się im dziwić! 

 

Ciocia Chun Xia jest zawsze uśmiechnięta, przepełniona poczuciem humoru i potrafi sprawić, że dzieci świetnie się bawią, a w ich głowach zostają miłe wspomnienia i wiedza. 

Kontakt

W celu otrzymania oferty i scenariusza zajęć proszę o kontakt telefoniczny pod  numerem: